اینترفیس

بلی، مدل های متنوعی با کد های فنی 2864419 ، 2864655 ، 2902829 ، 2814252 ، 2814841 و 2814045 پیشنهاد می شود.

بله ، مدل پایه 2864176 برای کاربردهای نرمال و مدل حرفه ای 2814867 با قلیت های اضافی پیشنهاد میشود.

بله، سری STEP و QUINT قابلیت دریافت ولتاژ AC/DC را در ورودی دارند.

بلی، بریرهای Digital input فونیکس مدل های دو کاناله نیز دارد، همچنین در بین بریر های Analog Input فونیکس کنتاکت ، مدل 2865366 قابلیت Duplicate کردن سیگنال ورودی برای کاربرد های redundant را فراهم می کند.

بله ، تمامی منابع تغذیه فونیکس کنتاکت قابل موازی شدن هستند و برخی از منابع تغذیه را می توان بصورت سری به یکدیگر متصل نمود.

بلی ، کابل های ارتباطی صنعتی برای شبکه کردن تجهیزات یک گروه بزرگ از محصولات فونیکس بشمار می آید و برای نمونه مدل 2744652 کابل پروفیباس را می توان ذکر کرد.

توسط یک جامپر 50 سانتی متری می توان ماکزیمم 80 عدد رله فونیکس را به یکدیگر متصل نمود.

فرستنده و گیرنده بلوتوث فونیکس کنتاکت قابلیت ارسال و دریافت سیگنال تا فاصله 150 متر را دارند.

سری جدید مودم های بیسیم فونیکس کنتاکت ارسال و دریافت مطمئن در دید مستقیم را تا فاصله 3 کیلومتر فراهم میکند.

مدل 2981987 اختصاصا برای ارتباط با کنترل کننده های Failsafe پیشنهاد می گردد.

ترمینال ها و چاپگرها(CLIPLINE)

ابزارهای شرکت فونیکس کنتاکت شامل رنج کاملی از ابزارهای مورد نیاز در امور تابلوسازی می باشد که جهت افزایش عمر مفید و همچنین سهولت کاربری در ساخت آنها از سخت ترین فولاد با کیفیت بالا استفاده می گردد . تکنولوژری ساخت این ابزارها بگونه ایست که با کمترین نیروی دست عملکرده و باعث خستگی اپراتور نمی گردد

مهمترین مزیت ؛ استفاده از مس در بخش فلزی ترمینال های فونیکس کنتاکت که باعث هدایت بهتر جریان و ایجاد اتصالی کامل(کمترین مقاوت) در ترمینال ها می گردد. استفاده از آلیاژ مس در تمامی قسمتهای فلزی ترمینالهای فونیکس کنتاکت (حتی پیچ و محفظه نگهدارنده سیم) باعث گردیده تا در کنار هدایت بهتر؛ از ایجاد پیل الکتریکی در آن و خوردگی قطعات جلوگیری گردد. علاوه بر آن وجود آلیاژ مس به صورت یکپارچه در ترمینالهای فونیکس کنتاکت باعث گشته تا در هنگام انقباض و انبساط ناشی از نوسان دما ؛ سیمهای متصل به ترمینال محکم در جای خود قرار گیرند و شل نشوند.

اجزا و ترکیبات الکتریکی می بایست به طور مطمئن و در زمانی اندک نصب گردند بر این اساس شرکت فونیکس کنتاکت با تولید رنج کاملی از ملحقات و لوازم جانبی این مشکل را مرتفع نموده است که نمونه هایی از این تولیدات به شرح زیر می باشد: انواع ریل های استاندارد وپایه های آن دستگاه های برش ریل بستهای ابتدایی و انتهایی و درپوش های ترمینال ها و…

ترمینال های فنری فونیکس کنتاکت بهترین نوع ترمینال در برابر ارتعاشات و لرزش می باشند این گروه از ترمینال ها در مواردی کاربرد دارد که تابلو حامل ترمینال ها در محیطی با لرزش زیاد نصب شده باشد در این سیستم ها لرزش تابلو موجب می شود با گذشت زمان اتصالات پیچی شل شده و باعث اختلال در عملکرد سیستم و در مواقعی عامل بروز حوادثی از قبیل آتش سوزی شود ضمنا” به دلیل طراحی مناسب جهت ورود سیم از بالا فضای کمتری در تابلو اشغال می کنند .

محصولات فونیکس کنتاکت که در کابینتهای کنترلی و سیستمهای مهندسی مشاهده می شوند با سیستم لیبلینگ کامل می گردند . جهت شماره گذاری روی ترمینالها می توان از لیبل های از قبل چاپ شده استفاده نمود ولی در بسیاری از موارد نیاز به چاپ شماره ؛ حروف و یا علائمی روی این ترمینالها لازم می گردد که با استفاده از چاپگرهای حرفه ایی فونیکس کنتاکت می توان عملیات چاپ را روی انواع لیبل ؛ سرسیم ؛ تجهیزات و … به صورت دلخواه انجام داد . این تجهیزات در مدلهای گوناگون و متناسب با انواع کاربردها عرضه می گردند. مهمترین مزیت این چاپگر ها در پاک نشدن این علائم و شماره ها می باشد انواع این چاپگر ها به شرح زیر است: BLUEMARK LED دستگاه چاپی با سیستم چاپ جوهر افشان با تکنولوژی منحصر به فرد UV THERMOMARK ROLL جهت چاپ انواع لیبل های کاغذی- متالایز – شیرینگ حرارتی و پلاستیکی TERMOMARK CARD دستگاه چاپی جهت چاپ انواع لیبل های پلاستیکی شامل لیبل های شماره سیم و شماره ترمینال و تجهزات

ارسترها (TRABTECH)

بله به این دلیل که برای محافظت کامل ، ارستر می بایست توسط یک فیوز پشتیبان که از عبور جریان در مدت زمان طولانی جلوگیری می کند محافظت شود. برای اطمینان فیوزها می بایست بر طبق استاندارد DIN VDE 0636 انتخاب گردند و یا به کاتالوگ و اطلاعات فنی سازنده مراجعه نمود.لازم به ذکر است که استفاده از فیوزهای تندکار ، مینیاتوری و اتوماتیک به عنوان فیوز پشتیبان ؛ به هیچ وجه مجاز نمی باشد.

ارسترهابرمبنای قدرت قطع طبقه بندی یاکلاس بندی می شوند.

کلاس B ،کلاس C،کلاس Dوکلاس ترکیبی B+C

UP : ولتاژی می باشد که اضافه ولتاژهای بالاتر از آن باعث عملکرد ارستر شده و می تواند شوک وارده را به زمین انتقال دهد. بنابراین هر قدر Up یک ارستر پایین تر باشد بهتر است و حفاظت مناسب تری برای تجهیزات مهیا می سازد. UC : حداکثر ولتاژی می باشد که ارستر می تواند به طور دائم آن را تحمل نموده و آسیب نبیند. به همین دلیل هر قدر Uc یک ارستر بالاتر باشد بهتر است و عمر مفید بیشتری دارد.

هردو ازجمله تجهیزات حفاظتی هستند که جهت مقابله بااضافه ولتاژ استفاده می شوند ، با این تفاوت که برقگیردرفضای آزاد نصب می شود و حفاظت دربرابراضافه ولتاژهای ناشی ازصاعقه رابرعهده دارد که این نوع حفاظت را حفاظت اولیه می گویندولی ارستردرداخل تابلو برق نصب می شود و حفاظت دربرابراضافه ولتاژهای ناشی ازنشتی صاعقه و همچنین اضافه ولتاژهای ناشی از سوئیچینگ تجهیزات الکتریکی رابرعهده دارد که این نوع حفاظت را حفاظت ثانویه می گویند .

ارستراز2 بخش پایه و خشاب تشکیل شده است ،اگرارستر بصورت COMPACT ساخته شده باشد وهرکدام ازاجزای مورداشاره آسیب ببینند باید کل ارستر تعویض گردد که مستلزم هزینه بیشتری خواهد شد ولی در ارسترهای خشابی هرکدام ازاجزا آسیب ببینند بدون نیازبه تعویض اجزا دیگر،فقط موردآسیب دیده تعویض می شود و درموردتعویض خشاب هم ذکراین نکته ضروری است که برای تعویض خشاب معیوب احتیاجی به قطع کردن برق تابلو نمی باشد .